Csilla honlapja

Minden ami érdekes és szép tartalmas



Hercegi palota, Monaco

Az alapjait tekintve 1191-ben létrehozott, eredetileg erődként szolgáló épület ma a monacói herceg hivatalos rezidenciájaként funkcionál. A ma reneszánsz stílusjegyekkel rendelkező palota és tulajdonosai a 19. és 20. században a dekadens csillogás jelképeivé váltak. 1956-tól itt élt Grace Kelly is, minden idők egyik leghíresebb monacói hercegfelesége. 


Pena Palota, Sintra, Portugália

A Lisszabontól körülbelül harminc kilométerre található varázslatos Sintra a 19. században vált a portugál uralkodók nyári rezidenciájává. A hegytetőn álló, mór, mánuel és rokokó jegyeket is felvonultató Pena Palota berendezése máig eredeti állapotában tekinthető meg. 


Hawa Mahal, Jaipur, India

A csodás Hawa Mahal-palota, más néven a Szelek Palotája Jaipur városának szimbóluma. A palota - mely egykor az uralkodó háremhölgyeinek lakhelyéül szolgált - elnevezése lyukacsos szerkezetére utal, ami gondoskodott az épület szellőzéséről, ugyanakkor a férfiszem által nem illethető lakók számára is lehetővé tette, hogy figyelemmel kísérjék a város történéseit. 


Potala-palota, Lhásza, Kína

A 13 emeletes Potala-palota Lhásza városától nyugatra, 3630 méterrel a tenger szintje fölött magasodik. Az egykor a Buddha reinkarnációjának tartott Dalai Láma rezidenciájaként szolgáló épületegyüttes ma múzeum és zarándokhely, melyet az UNESCO 1994-ben a nyilvánított a Világörökség részévé.

 


Nagy Palota, Bangkok, Thaiföld

Bangkok legnépszerűbb turistalátványossága egyértelműen a 18. században felépített Nagy Palota, mely a királyok hivatalos rezidenciájaként szolgált. A helyiek úgy tartják, a Smaragd Buddha templomában található, jádekőből készült szobor csodatévő erővel rendelkezik. 


Királyi palota, Madrid, Spanyolország

A királyi palotát, mely Spanyolország legnagyobb ilyen jellegű barokk épülete, Madrid legszebb műemlékének tartják. Annak ellenére, hogy ma is hivatalos uralkodói rezidencia, jelenleg múzeum működik falai között. Fogadótermeit különleges alkalmakkor veszi igénybe a királyi család. 


  Pápai palota, Avignon, Franciaország

Az Avignon északi része fölött, a Dóm-sziklán elhelyezkedő pápai palota Európa legnagyobb gótikus épülete. Egykor erődként is szolgált, a 14. században pedig a nyugati kereszténység szimbólumának számított. A város képét alapjaiban meghatározó épületegyüttes egykor számos konklávé színhelye volt.


Schönbrunn, Bécs, Ausztria

Az Ausztria legismertebb műemlékének és legkeresettebb turistalátványosságának számító, barokk stílusú Schönbrunn I. Ferenc József egykori rezidenciájaként ismert. A ma múzeumként üzemelő palota mellett a meseszép kertben is érdemes egy kiadós sétát tenni.


Peterhof, Szentpétervár, Oroszország

A Peterhof, vagyis az egykori cárok híres Nyári Palotája Szentpétervártól 29 kilométerre, a Finn-öböl partján fekszik. A fényűző, orosz Versailles-ként is emlegetett épületegyüttest a tengeri szimbolika uralja, különös hangulatát pedig tovább fokozza, hogy csatorna köti össze a nyílt tengerrel.

   


Tiltott Város, Peking, Kína

Peking szívében terül el a Tiltott Város, Kína dinasztikus múltjának szimbóluma, melybe hosszú évszázadokon keresztül nem tehették be lábukat földi halandók. A 75 csarnokot, számos templomot, pavilont, lakosztályt, udvart és kertet magában foglaló szövevényes palotarendszer 1997 óta a Világörökség része. 


Mandalay-palota, Mandalay, Burma

Az 1857 és 1859 között felépült Mandalay-palota az utolsó burmai uralkodók palotájaként ismert. Az angolok által 1885-ben elfoglalt palota a második világháború során komoly károkat szenvedett, de az 1990-es években eredeti formájára építették újjá. 

Versailles-i palota, Franciaország

Az egykori vadászház területére felépült fényűző épületegyüttes, mely példával szolgált egész Európa kastélyépítészetét tekintve, 1789-ig a francia uralkodók hivatalos rezidenciájaként szolgált. Bár a kastély is különleges, parkját szintén a legszebbek között emlegetik. 

 


Hofburg, Bécs, Ausztria

A bécsi Ringstrasse környékén fekvő, nyolc évszázadon keresztül épült Hofburg 1533-tól a Habsburg-dinasztia állandó székhelyeként szolgált. A palotában járva kihagyhatatlan látnivaló Beethoven zongorája, Moktezuma tolldísze, Ferenc József hálóterme, Erzsébet királyné tornaterme, valamint a Szent Lándzsa, mellyel a legenda szerint Krisztus mellkasát döfték át. 


Alhambra, Spanyolország

A híres mór építésű erőd és palota, Alhambra - a szó a vörös erődre utal - Granadától északkeletre, a Darro-folyó mentén emelkedik. A 13. és 15. század között felépített, csodás kertjeiről és faragásairól híres csoda 1984 óta az UNESCO Világörökség része.

 


Buckingham-palota, London, Anglia

A London belvárosában található Buckingham-palota a mindenkori brit uralkodó hivatalos rezidenciája és lakhelye. Alapjait 1703-ban tették le, utoljára pedig a 19. században alakították át, így belső berendezése is ebből a korból való. A palota néhány díszszobáját nyár végén, a királynő éves skóciai útjának ideje alatt a nagyközönség előtt is megnyitják.  

Kastélyok.


  Schossberger-kastély 

A turai Schossberges-kastély az ország egyik legromantikusabb épülete, nem véletlen, hogy számos külföldi film forgatási helyszínéül szolgált. A franciás neoreneszánsz kastélyhoz mindemellett hatalmas park is tartozik.


 Grassalkovich-kastély

A gödöllői kastély az ország egyik legnagyobb barokk kastélya, mely többek között arról híres, hogy Ferenc József és Erszébet királyné koronázási ajándéka volt, akik gyakran jártak itt.


 Füzérradványi Károlyi-kastély

A füzérradványi kastély kívülről a romantika jegyeit vonultatja fel, termei tekintetében azonban a reneszánsz és a kora barokk stílusa érvényesül. A kastély parkja szintén megéri a látogatást, hazánk egyik legkülönlegesebb hangulatú kertjét jelenti.


 Nagymágocsi Károlyi-kastély

A 41 hektáros parkkal körülölelt kastély eklektikus neobarokk stílusban épült. Egykor az ország egyik leginkább reprezentatív 19. századi főúri otthona volt.


  Festetics-kastély

A vadregényes parkkal rendelkező keszthelyi kastély az ország egyik legnagyobb főúri épülete. Egyes részeit az utazók is bejárhatják, húsz termet lehet megnézni, emellett a Tükörteremben rendszeresen tartanak koncerteket


 Fertődi Esterházy-kastély

A magyar Versailles-ként is emlegetett fertődi kastély az ország legnagyobb barokk-rokokó kastélya. Az épület homlokzata száz méter, emellett több mint 120 szobát tudhat magáénak. Ezek mindegyike rokokó díszítéssel rendelkezik.


  Brunswick-kastély

A martonvásári Brunswick-kastély és kertje csodálatosan szép hely a könnyed kirándulásra vágyóknak, emellett híres arról is, hogy Beethoven itt fejezte be az Appassionatát, emellett halhatatlan kedvese az egyik Brunswick lány volt.


  Kégl-kastély, Székesfehérvár

A Csalapusztán álló Kégl-kastély Fejér megye leglátványosabb kastélya. A neoreneszánsz csodát a 19. században építették fel. Mára állapota jelentősen leromlott, felújításra szorul, azonban talán épp ez adja romantikus voltát


  Nádasdy-kastély, Nádasdladány

A nádasdladányi kastély a 16. század skót kastélyainak mintájára épült a historizmus jegyében. Az épület kialakítása a család ősi eredetét hivatott reprezentálni, azonban technikailag korában igazi kuriózumnak számított, csatornázással, légfűtéssel, gáz-, majd villanyvilágítással is rendelkezett.


 Leap kastély, Írország

Írország legfélelmetesebb kastélyának minden kétséget kizáróan a Leap-kastélyt tartják. 1532-ben egy helyi testvér egy másik ellen fordult, majd a vár kápolnájában megölte, amit azóta Véres Kápolnának hívnak. E helyszín mellett úgy tartják, a börtönt is kísértetek lakják, emellett egy sötét, ördögi kreatúra is megjelenik néha az épületben - utóbbinak teljesen fekete a szeme, emberi arca van, ugyanakkor mérete egy bárányé





















Weblap látogatottság számláló:

Mai: 7
Tegnapi: 1
Heti: 7
Havi: 29
Össz.: 17 293

Látogatottság növelés
Oldal: Paloták
Csilla honlapja - © 2008 - 2024 - csilla-honlapja.hupont.hu

A HuPont.hu ingyen weboldal szerkesztő mindig ingyenes. A weboldal itt: Ingyen weboldal

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »